Hatice Gelener Ilk Ogretim Okulu
Daha İyi Hizmet Alabilmeniz İçin Üye Olunuz...

Join the forum, it's quick and easy

Daha İyi Hizmet Alabilmeniz İçin Üye Olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anonymous
Misafir
Misafir

çikolatalı frambuazlı pasta Empty çikolatalı frambuazlı pasta

Perş. Ocak 22, 2009 3:14 pm
Merhaba arkadaşlar bugün ancak tarifi türkçe yazmaya fırsatım oldu. Kusuruma bakmayın hemen yayınlayamadım. Buyurun size Çikolatalı-Frambuazlı-Pasta tarifin türkçesi....

Malzemesi

150 gr çikolata

2,5 su bardağı un

3 tatlı kaşığı kabartma tozu

1 su bardağı tozşeker

4 yumurta

yarım paket margarin (125gr)

1 çay bardağı süt

Keki ıslatmak için:

1 su bardağı ılık Nescafe

2 tatlı kaşığı şeker

Kreması için:

200 gr frambuaz

2 çay bardağı pudra şekeri

2 kutu krema

500 gr Quark yada süzme yoğurt

1 paket vanilya

2 paket krema sertleştirici

Süsleme için:

100 gr taze frambuaz (arzuya göre)

30 gr rendelenmiş çikolata

1. Margarini eritip soğumaya bırakın. Çikolatayı küçük parçalara doğrayın, benmari usulü kısık ateşde eritip karıştırın ve hafif soğumaya bırakın.

2. Hamuru için unu kabartma tozu ile karıştıp derin bir kaba eleyin, toz şekeride ilave edin. Yumurtaları, erimiş margarini ve sütü ilave edin. Çırpıcak ile bütün malzemelerin karıştırıp pürüsüz hale gelmesini sağlayın.

3. Hamuru yağlanmış fırın tepsisine ( 30 x 40 cm ) yayın ( ben mini fırın tepsisi kullandım). Erimiş, hafif soğumuş çıkolatayı hamurun üzerine, heryerine gelecek şekilde damlatın. Önceden ısıtılmış 180 derece ayralı fırında 25 dakika pişirin.

4. Keki fırından çıkardıktan sonra soğumaya bırakın. Üzerini bir çatal ile birkaç kez delin. Ilık Nescafeye tozşekeri ilave edip karıştırın ve kekin heryerini nescafe ile ıslatın.

5. Frambuazları pudraşekeri ve vanilya ile beraber elblenderi ile püre haline getirin. Quark yada süzme yoğurdunu frambuaz püresine ilave edip iyice yedirin. Kremaları krema sertleştirici ile beraber katı olana kadar çırpın ve frambuazlı karışıma ilave edip yavaşca karıştırın.

6. Kremayı kekin üzerine yayın ve pastayı buzdolabında 2 saat kadar bekletin. Pastayı kare dilimler halinde dilimleyin ve rendelenmiş çikolata ile süsleyin.
dimdikahmet
dimdikahmet
Özel Üye
Özel Üye
Erkek
Okul-Sınıf : 8b şair nabi ilk ogretım okulu
Rep : 0
Tecrübe : 55790

çikolatalı frambuazlı pasta Empty Geri: çikolatalı frambuazlı pasta

Perş. Ocak 22, 2009 6:35 pm
tam sizwe göre tariff eminim süper olurrr
bahar mikar
bahar mikar
Kral Üye
Kral Üye
Kadın
Okul-Sınıf : şanlıurfa lisesi - 10-A
Kişisel İleti : Sizin marka oldugunuz yerde,ETİKETİ biz koyarızz!!!
Rep : 0
Tecrübe : 1056093

Cuma Ocak 23, 2009 6:33 pm
bencede süperr denemeye deger nasıl olduya neyse evet evet denemeye deger...Wink
Anonymous
Misafir
Misafir

C.tesi Ocak 24, 2009 2:30 pm
ya konuyu ben açmışım ama en baştaki yazıyı görmemişim okuyun bi koparsınızzz .. yaaa ((Merhaba arkadaşlar bugün ancak tarifi türkçe yazmaya fırsatım oldu. Kusuruma bakmayın hemen yayınlayamadım. Buyurun size Çikolatalı-Frambuazlı-Pasta tarifin türkçesi....
)) SANKİ İNGİLİZCE BİLİYOMDA Very Happy Very Happy Razz